Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria

Dnia 23.11. 2018r. na świetlicy szkolnej w ,,starej szkole” odbył się Dzień Pluszowego Misia. W imprezie tej brały udział bibliotekarz szkolny Alina Osipczuk wraz z wychowawcą świetlicy Agnieszką Kuźmą. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom historii Święta Pluszowego Misia.

Dzieci uważnie słuchały i chętnie wypowiadały się na temat obchodzonego święta. Wysłuchały m.in. wiersza
żartu ,,Budzenie Misia”. Mówiły o swoich ulubionych pluszakach,  maskotkach, bohaterach bajek (Kubuś Puchatek, Miś Kolargol, Miś Uszatek). Atrakcją było wysłuchanie audiobooka ,,Kubuś Puchatek i miodowe drzewo”. Zajęcia były prowadzone w formie zabawy co sprawiło, że dzieci czuły się zrelaksowane i pewne siebie. Wspólnie śpiewały piosenkę z pokazywaniem pt. ,,Niedźwiadek”.

Dla chętnych na koniec zajęć było zadanie
wymyślenie dalszego ciągu historii przeczytanej o Kubusiu Puchatku. Opowiadanie nie było przeczytane do końca,  celem pobudzenia wyobraźni dzieci. Proponowały one zdrową dietę dla Kubusia, żeby łatwo mógł przejść przez drzwi domku swych najbliższych przyjaciół. Po zajęciach na dywaniku dzieci pracowały w grupach, czego efektem są wywieszone na korytarzu ich prace plastyczne, wykonane różnymi technikami. Główną postacią pięknie ozdobionych prac był MIŚ.

Alina Osipczuk, Agnieszka Kuźma


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego