Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria

XXII Bieg Olimpijczyka


Dnia 22 września 2018 roku na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach odbył się XXII Bieg Olimpijczyka. Nad tą corocznie organizowaną imprezą sportową patronat objął Burmistrz naszego miasta.

Słoneczna pogoda, moc atrakcji i świetnie przygotowane trasy biegowe zgromadziły 372 (!) młodych sportowców. Uczestnicy stratowali w kilku kategoriach wiekowych. Jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi biegacze, czyli reprezentanci przedszkoli. Ich bieg z dumą obserwowali rodzice i opiekunowie. Potem do kolejnych zmagań przystąpili uczniowie szkół podstawowych. Gorący doping zagrzewał uczestników do walki. Młodzi sportowcy, przy głośnym aplauzie kibiców, docierali do mety. Tam, na najmłodszych biegaczy czekały maskotki przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi.

W klasyfikacji indywidualnej dla sześciu najlepszych osób przygotowano pamiątkowe dyplomy, a dla pierwszej trójki – medale i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji drużynowej najwyższe miejsce na podium i złoty puchar zdobyli gospodarze. Na wszystkich sportowców czekał słodki poczęstunek. Były to napoje i ciasta upieczone przez mamy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi.

Ca
łe spotkanie zwieńczyła loteria fantowa, która nie mogłaby się odbyć bez pomocy sponsorów. To dzięki nim zakupiono nagrody, które trafiły do 150 uczestników imprezy.

Bieg Olimpijczyka to
świetny pomysł na spędzenie sobotniego przedpołudnia, na sportowo i z rodziną. Już teraz zachęcamy do udziału w kolejnym, XXIII spotkaniu, za rok.

Nasi sponsorzy:


Rada Osiedla "Barbara"
Urz
ąd Miasta Czechowice-Dziedzice
Valeo Electric and Electronic Systems Sp. z o.o.
Lotos Czechowice
SlimSweet


Agnieszka Łukaszek

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego