Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

BÓBR to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. W szczególności zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej, kształtowanie twórczego podejścia do zdobywania wiedzy i umiejętności potrzebnych w życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej.

Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu sytuacji i problemów, pochodzących z różnych przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

W roku szkolnym 2017/18 w XII edycji konkursu Bóbr wzięli udział uczniowie z naszej szkoły.
W kategorii SKZAT (klasy III) brało udział 12 uczniów, a w grupie wiekowej BENJAMIN (klasy VI) startowało 8 uczniów.

Konkurs zorganizowany i przeprowadzony został w pracowni komputerowej pod nadzorem nauczyciela informatyki- Małgorzaty Lewandowskiej.

Uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające udział w konkursie, a Maciej Wycisk z klasy trzeciej zdobył wyróżnienie i został zaproszony do Torunia na uroczyste zakończenie XII edycji Konkursu „Bóbr”, połączone z wręczeniem nagród i dyplomów. Uroczystość odbyła się 16 marca 2018 roku w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.

M. Lewandowska


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego