Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria

Dla Niepodległej


W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię, która dwukrotnie odbyła się w Miejskim Domu Kultury. Najpierw, 8 listopada, widzami byli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 4, a także zaproszeni goście ze Starostwa Powiatowego i Kuratorium Oświaty Delegatury w Bielsku Białej oraz z Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach Dziedzicach. Występ oglądali też zgromadzeni  na sali rodzice i opiekunowie młodych aktorów biorących udział w przedstawieniu. Swoim patriotycznym występem uczniowie naszej szkoły uświetnili podsumowanie projektu „Śladami Niepodległej” realizowanego w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach Dziedzicach.

W dniu 13 listopada na akademię zaproszono uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Ponownie na tej samej scenie widzowie zobaczyli „żywe obrazy” ukazujące drogę Polski do niepodległości.
Oba występy zostały nagrodzone gromkimi oklaskami, a wielu widzów nie ukrywało swojego wzruszenia.

Scenariusz, scenografię, oprawę muzyczną przygotowali - przy wsparciu i zaangażowaniu rodziców - nauczyciele: Bożena Łukaszek, Agnieszka Łukaszek, Marcelina Hoder, Marzena Szklarska
Włosik, Katarzyna Ryłko, Barbara Szkurłat i Sławomir Błachut.

Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się na Skwer Stulecia pod Pomnik Wolności, a następnie na plac Jana Pawła II, gdzie obejrzeli wystawę „Nasza Niepodległość”.

Bożena Łukaszek


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego