Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria

Dnia 19 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patronki Szkoły. Po uroczystej celebracji Sztandaru i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” oraz „Psalmu do św. Jadwigi” rozpoczęło się przedstawienie przygotowane przez klasę Va i Vd pod opieką mgr Joanny Kruczyńskiej oraz mgr Kingi Czyrpak. Uczniowie zaprezentowali fragmenty z życia Królowej Jadwigi. Jej życie przepełnione było patriotyzmem, empatią, wielką skromnością i miłością do ludzi.

Być jak Królowa Jadwiga… z gorącym sercem i chłodnym umysłem niezłomnie dążyć do celu. Z wiarą w dobro człowieka i potrzebę bezinteresownej pomocy rozwijać w sobie miłość, prawdę i piękno.

Na zakończenie pani dyrektor przypomniała wszystkim o tym, że nasza patronka wybrana spośród wielu ma wskazywać swoim życiem na istotne dla naszej społeczności szkolnej wartości. Jej życiowa postawa bliska jest naszym założeniom dydaktyczno-wychowawczym, opartym na uniwersalnych wartościach kulturowych i etycznych, trosce o drugiego człowieka, szacunku do nauki, samodzielności myślenia, pracowitości, skromności.

mgr Aleksandra Stróżniak

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego