Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria

Obchody Jubileuszu 135-lecia Szkoły
1880 – 2015

   Uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 135-lecia odbywały się w dniach 19 21 listopada 2015 roku.
  19 listopada 2015 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu.
Następnego dnia o godzinie 10:00 zaproszeni goście
nauczyciele, uczniowie, rodzice i wiele innych osób związanych z naszą szkołą udali się na koncelebrowaną mszę do kościoła św. Barbary. W intencji zgromadzonych modlili się: ks. proboszcz Ludwik Duży, ks. wikary Jakub Tomica i księża: Rafał Hoczek oraz Krzysztof Zięba (absolwenci SP 2). Po mszy zaproszeni goście w asyście sztandaru przybyli do szkoły. Zebranych przywitał dyrektor Mirosław Olek, po czym zgromadzeni widzowie obejrzeli urozmaicony program artystyczny składający się z inscenizacji pt. „ Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina” i zabawnego Teleexpresu z udziałem pracowników szkoły. Widowisko przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami, a w tworzeniu części dekoracji wykorzystano prace plastyczne malarki Agaty Ruman absolwentki naszej szkoły.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrali: Burmistrz Marian Błachut i przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Okolicznościowe przemówienia wygłosili m. in.: dyrektor Delegatury w Bielsku
Białej Elżbieta Adamowska, emerytowany dyrektor szkoły i inspektor oświaty Zbigniew Zborek, przedstawiciel absolwentów Franciszek Zeman, szczepowy 14. Drużyny Harcerskiej Stanisław Londzin, przewodnicząca Oddziału ZNP w Czechowicach Dziedzicach Urszula Gazda, przedstawiciel oświatowej „Solidarności” Janusz Wojciech. Dyrektor szkoły odczytał list gratulacyjny nadesłany przez senatora RP Andrzeja Kamińskiego.
Następnie goście zostali zaproszeni do zwiedzania wystaw dokumentujących historię szkoły od czasów jej powstania po współczesność, a także prezentujących osiągnięcia uczniów. Wszyscy mieli możliwość wpisania się do pamiątkowej księgi. Spotkanie w tym dniu zakończył tradycyjny poczęstunek.
       
Trzeciego dnia szkołę zaszczycili swoją obecnością rodzice i dziadkowie, którzy obejrzeli przedstawienie i zwiedzili wystawy. Wielu z nich wspominało „dawne czasy”, kiedy to byli uczniami naszej „dwójki”. Oglądaniu zdjęć i kronik towarzyszyło wzruszenie, ale też śmiech i odtwarzanie w pamięci zabawnych sytuacji przeżytych w czasie lekcji, na przerwach, wycieczkach… Słodki poczęstunek przygotowany przy wsparciu wieloletniej sponsorki pani Haliny Kamińskiej sprawił, że rozmowy przy wspólnym stole upływały w miłym i wesołym nastroju.

W sobotę 21 listopada nauczyciele podsumowali konkursy zorganizowane w związku z uroczystością i wręczyli nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Oto wyniki:

Konkurs literacki na napisanie wiersza pt. Królowa Jadwiga
Patronka naszej szkoły

1. miejsce Konrad Twardzik IV a
2. miejsce
Wiktoria Wiewióra VI b
3. miejsce
Karolina Gajda IV c

Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Surowiecka  IV a, Natalia Zagata  VI a i Dawid Danikiewicz VI a.

Konkurs plastyczny pt. Królowa Jadwiga w oczach współczesnych
W kategorii Portret:

KLASY I
III
NAGRODA III STOPNIA: Kamil Kopeć III b, Michał Mrowiec II f, Oskar Jarczak I b;
NAGRODA II STOPNIA:
Nikola Sztorc III c, Filip Błasiak III b, Jakub Ossowski II f, Katarzyna Łodziana II b, Julia Bończak I b;
NAGRODA I STOPNIA:
Maria Jurczyk I d, Martyna Bręk I d, Radosław Sidor I c, Nikola Kiljan I b;
NAGRODA SPECJALNA :
UCZNIOWIE KOŁA PLASTYCZNEGO Z KLASY  II C.  

KLASY IV-VI :
NAGRODA III STOPNIA: Wiktoria Falińska IV c, Sylwia Pawińska IV c, Wiktoria Góra V b;
NAGRODA II STOPNIA:
Karolina Mularczyk VI a, Maja Kozińska V b, Natalia Bręk IV b;
NAGRODA I STOPNIA:
Natalia Zagata VI a, Oliwia Hasselgren V b, Łukasz Włoch V a, Malwina Lazar IV b.
NAGRODA SPECJALNA:
Klaudia Surowiecka IV a.

Wyróżnienia w kategorii Scena rodzajowa: Klaudia Krzempek IV c, Dominika Szwedka IV c, Julia Magiera VI a, Alicja Latacz V a.

   Na zakończenie uroczystych obchodów dyrektor podziękował za udział gościom, uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w ich przygotowanie: Bożenie Łukaszek, Aleksandrze Utracie, Jolancie Wilkanowskiej - Olejak, Sławomirowi Błachutowi, Urszuli Błachut, Jackowi Drobkowi, Agnieszce Łukaszek, Monice Gacek Podbioł, Marcelinie Hoder, Marzenie Szklarskiej Włosik, Alinie Osipczuk, Beacie Ligęzie, Mariannie Danel i Barbarze Szkurłat. Komitet Organizacyjny również wyraził swoje podziękowania dyrektorowi Mirosławowi Olkowi za współpracę, wsparcie i pomoc.
   
   
Obchody 135-lecia naszej szkoły zapewne na długo pozostaną w pamięci uczestników, bo taki Jubileusz może zdarzyć się tylko raz. Każdy następny będzie inny.

Bożena Łukaszek


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego