Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Gminny Konkurs MOJE MIASTO


        W dniu 11 maja 2016 roku uczennice klasy 6a: Maja Dzida, Patrycja Kraj i Natalia Zagata reprezentowały naszą szkołę w III Edycji Gminnego Konkursu Moje Miasto zorganizowanego w Gimnazjum Katolickim. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Czechowic Dziedzic Marian Błachut.

Celem turnieju, w którym rywalizowali uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych  miasta i gminy Czechowice - Dziedzice, była popularyzacja wiedzy o przeszłości naszej małej ojczyzny. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat
Dziedzic. Zmagania trzyosobowych drużyn poprzedziła wycieczka autokarowa podczas, której uczniowie  mieli okazję zobaczyć miejsca i obiekty związane z historią północnej części naszego miasta. Rywalizacja była bardzo zacięta.
Ostatecznie uczennice z naszej szkoły zajęły
1. miejsce! Dziewczyny wyczerpująco odpowiedziały na wszystkie pytania, a także perfekcyjnie rozpoznały obiekty historyczne znajdujące się na fotografiach.

Do szkoły zwyciężczynie wróciły z dyplomami, nagrodami rzeczowymi i pięknym pucharem, który otrzymały z rąk prowadzącej konkurs Zofii Barzyk i kustosza Izby Regionalnej Jacka Cwetlera.

       Mai, Patrycji i Natalii należą się gratulacje i ogromne wyrazy uznania za perfekcyjne przygotowanie się do konkursu.

Bożena Łukaszek


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego