Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Poza lekcjami

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Emilia Stachura kl. 6A

Zastępca: Dominik Tyc kl. 6B

Opiekunowie: mgr Joanna Kruczyńska, mgr Monika Gacek-Podbioł, mgr Agnieszka Góra - Poliwoda, mgr Marcelina Hoder, mgr Monika Sebastiańska.

-----------------------

Znamy już wyniki głosowania na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, które odbyło się w naszej szkole 14 września. Miło nam poinformować, że Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi została uczennica klasy 6a Emilia Stachura i będzie piastować tę funkcję w roku szkolnym 2018/2019. Zastępcą Przewodniczącej został Dominik Tyc uczeń klasy 6 b.

Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy. Wasze zaangażowanie, ciekawe pomysły i chęć pracy na rzecz szkoły bardzo nas cieszy i mamy nadzieję, że wszyscy chętni do pracy w Samorządzie Uczniowskim będą wspierać nową Przewodniczącą.

Przed zwycięzcami nie lada wyzwanie, ponieważ muszą wybrać zespół i stworzyć plan działania, który przede wszystkim wynika z potrzeb i oczekiwań społeczności uczniowskiej.

Życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w działaniu!W dniu 14 września w drodze głosowania tajnego, został również wybrany Szkolny Rzecznik Praw Ucznia.

Informujemy, że funkcję Rzeczniczki Praw Ucznia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi przez najbliższą kadencję sprawuje Pani mgr Aleksandra Utrata.


--------------------------------------

WITAJ WIOSNO!


21 marca uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Dniu Samorządności zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Przedstawiciele klas VI stanęli do konkursu ”Klasa na medal”, który sprawdzał wiedzę z: matematyki, języka polskiego, historii, muzyki czy filmu. Znalazły się także pytania związane z naszą szkołą i… runda sportowa.

Uczniowie radzili sobie znakomicie. Dodatkowo, każda z klas przygotowała plakat nawiązujący do wiosny oraz okrzyk zagrzewający drużynę do walki. Po zaplanowanych rozgrywkach i emocjonującej dogrywce wyłoniono zwycięzców: Złoty Medal zdobyła klasa VI c, Srebrny klasa VIa, natomiast Brąz wywalczyli uczniowie z klasy VI b. Na wszystkich czekały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Ponadto, podczas imprezy wręczono nagrody za udział w konkursie fotograficznym (organizator – Samorząd Uczniowski) „Wiosna w obiektywie”.

I miejsce zdobyła praca Martyny Czyż z klasy Vb, II miejsce zajął Szymon Lach z klasy Vb, a miejsce III należało do Szymona Błasiaka z klasy Vb. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia, a każdy młody fotograf ciekawą nagrodę.

Trzeba dodać, że pierwszego dnia wiosny zapomnieliśmy na chwilę o mundurkach i WSZYSCY uczniowie ubrali się na kolorowo!

Dziękujemy za udział w konkursie oraz w Dniu Samorządności!


Agnieszka Łukaszek

------------------------

Wyniki głosowania 2017


W wyborach na przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego głosowało: 224 uczniów. Głosów ważnych: 222, głosów nieważnych: 2.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Dominik Giziński 57 głosów
I Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
Mateusz Jabłoński 50 głosów
II Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
Wiktoria Falińska 42 głosy

Pozostali kandydaci:
Roksana Kaczmarek
26 głosów
Malwina Lazar
9 głosów
Klaudia Surowiecka
22 głosy
Kamila Stolarczyk
3 głosy                                 
Łukasz Pietryka
6 głosów     

Rzecznikiem praw ucznia został p. Jacek Drobek!!

WSZYSTKIM bardzo serdecznie gratulujemy!!

------------------------

„Góra Grosza” za nami…


Od 28.11. do 09.12. na terenie naszej szkoły uczniowie przeprowadzili zbiórkę monet o nominałach 1gr,2gr i 5gr.

Pewnego grudniowego popołudnia opiekunowie SU, wraz z uczniami klas szóstych spotkali się, aby podliczyć zebrane pieniądze. Wynik jaki osiągnęliśmy przerósł nasze oczekiwania!

Monety ważyły łącznie 63, 4 kg, a po przeliczeniu otrzymaliśmy kwotę 674,68 zł.

Wszystkie zebrane pieniądze będą przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które pomaga dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Po raz kolejny nie zawiedliście!
DZIĘKUJEMY!------------------------

Akcja dla Zatoki” zakończona!


Przez cały listopad Samorząd Uczniowski zbierał dary, które przekazywali nie tylko uczniowie, ale też pracownicy szkoły. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dzięki czemu Świetlica Profilaktyczna otrzymała środki higieniczne, artykuły papiernicze, zabawki, żywność...

6 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami przekazali zebrane dary do „Zatoki”. Z uwagi na ogromną ilość zebranej odzieży Samorząd podjął decyzję o przekazaniu części mikołajkowych paczek Towarzystwu Charytatywnemu im. Ojca Pio w Czechowicach-Dziedzicach.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy! Po raz kolejny udowodniliście, jak dobre macie serca!------------------------

WYNIKI GŁOSOWANIA!


22 września 2016r. odbyły się wybory przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego.  Głosowało 164 uczniów z klas IV-VI, a oto wyniki:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Gabriela Brzoza
48 głosów
I zastępca: Patryk Czopek
31 głosów
II zastępca: Kuba Burdziński
26 głosów

Pozostali kandydaci:

Oliwia Hasselgren
5 głosów
Julia Musiał
10 głosów
Katarzyna Kondek
12 głosów
Agnieszka Trojan
13 głosów
Patryk Boczek
2 głosy
Klaudia Górzyńska
17 głosów


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i liczymy na świetną współpracę!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego