Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria

TALENTOWISKO

Tegoroczne obchody „miesiąca oszczędzania” były w naszej szkole niezwykłe. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez opiekuna SKO p. Beatę Ligęzę. Dzieci musiały wykazać się znajomością obliczeń pieniężnych, pojęć związanych z bankowością, przedstawiały swoje pomyły na oszczędzanie.

Trzecioklasiści „dali zabawkom drugie życie”
z materiałów przeznaczonych do recyklingu wykonali wspaniałe prace, popisali się niesamowitą pomysłowością i wyobraźnią.
Uczniowie klas czwartych mieli za zadanie napisać piosenkę związaną z SKO i ją… zarapować. Efekty swojej pracy przedstawiła klasa 4e na apelu poświęconemu oszczędzaniu i talentom. W specjalnych strojach, jak na raperów przystało, zaśpiewali swoje własne przeboje.

Przedstawiciele klas V i VI zmierzyli się w konkursie dotyczącym oszczędzania. Mimo tego, że pytania były trudne i wymagały od uczestników sporej wiedzy
wszyscy zdobyli I miejsce.

Podczas apelu 29 listopada klasy 1c, 3c oraz 4e przedstawiły w humorystyczny sposób, jak należy oszczędzać i dobrze gospodarować swoimi pieniędzmi. Nie zabrakło także wskazówek dla tych, którzy chcieliby zostać członkami SKO.

Całość spotkania zwieńczyło podsumowanie konkursów, wręczenie nagród oraz pokaz uzdolnionych dzieci z naszej szkoły.
TalentowiSKO to impreza, która nie tylko uczy i bawi, ale także udowadnia jak wiele znakomitych talentów posiadają nasi uczniowie.

Agnieszka Łukaszek

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji: KLIKNIJ

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego