Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria

LAUREAT IV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „List do Taty”
TYMOTEUSZ JEKIEŁEK
W SENACIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

         W październiku 2017 roku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs „List do Taty” zorganizowany przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorów wraz ze swoimi biurami senatorskimi oraz Zespół Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego. Jak sam tytuł konkursu wskazuje, jego celem było napisanie niezwykłego listu listu do Taty. Zadanie należało wykonać do końca czerwca 2017 roku. W zmaganiach konkursowych wzięło udział  491 szkół z całej Polski, a uczniowie napisali 3256 listów !!!

W naszej szkole do „rywalizacji” przystąpiło 23 uczniów z obecnych klas: 5b i 6c przygotowywanych przez p. Bożenę Łukaszek i 2 uczennice z klasy 6a, z którymi pracowała p. Barbara Cieślik. Reprezentowali oni okręg
senatora Andrzeja Kamińskiego obejmujący powiat bielski, pszczyński i miasto na prawie powiatu: Bielsko - Biała. Uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych, opisywali swoje relacje z ojcem, ojczymem lub ojcem zastępczym.  Pojawił się  też list napisany do ojca, który nie żyje. Wszystkie prace były szczere, wzruszające i pełne emocji.

Laureatem Konkursu z okręgu senatora Andrzeja Kamińskiego został uczeń naszej szkoły Tymoteusz Jekiełek z klasy 6c, a trzecie miejsce zdobył Samuel Guzy z 5b. Tymek otrzymał wyjątkową nagrodę. W dniu 18 października wyjechał do Warszawy. Tam w gmachu Senatu wziął udział w  uroczystej IV Finałowej Gali Laureatów Konkursu „List do Taty”. Gospodarzem uroczystości był Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu, obecni też byli: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, wicemarszałkowie, senatorowie, przedstawiciele Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego oraz oczywiście laureaci. Piękne listy młodych twórców skierowane do Taty czytał Radosław Pazura. Po części oficjalnej laureaci zwiedzali Parlament, a po uroczystym obiedzie udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie poznali tajniki nauki i obejrzeli w tamtejszym Planetarium film 3D o podbojach Kosmosu. Tymek, pełen niezapomnianych  wrażeń, wrócił do Czechowic Dziedzic.

W dniu 17 listopada na spotkanie ze wszystkimi uczestnikami Konkursu przybył do naszej szkoły senator Andrzej Kamiński wraz z dyrektorem Biura Senatorskiego Pawłem Korzondkowskim. Senator, w obecności pani dyrektor Stefanii Jachnik , serdecznie podziękował uczestnikom za udział, jeszcze raz pogratulował opiekunom, zwycięzcy i wszystkim wręczył pamiątkowe dyplomy. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Bożena Łukaszek 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego